Rak
Menu
Aktualne informacje o dostępie do świadczeń zdrowotnych w sytuacji epidemiologicznej znajdują się na stronach ośrodków.
4.6
(48 ocen)
z ostatnich 365 dni

Centrum Onkologii, Szpital im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy

ul. dr Izabeli Romanowskiej 2, Bydgoszcz

100% pacjentów poleca tę placówkę

Oceny szczegółowe

Liczba ocen w ostatnich 365 dniach: 48

Całkowita liczba ocen: 543

pokaż więcej

Więcej informacji

Aktualne informacje w związku z sytuacją epidemiologiczną znajdują się na stronie placówki:

http://www.co.bydgoszcz.pl/category/aktualnosci/wydarzenia/

 

Centrala Telefoniczna (52) 374 30 00
Telefoniczna Informacja Medyczna (52) 37 43 110

W szpitalu funkcjonują następujące oddziały:

Oddział Kliniczny Chirurgii Onkologicznej

Największy w Polsce oddział chirurgii onkologicznej specjalizujący się w leczeniu raka jelita grubego tzw. colorectal cancer unit. Rocznie przeprowadza się w nim 500 zabiegów tego odcinka przewodu pokarmowego. Ponadto wykonywane są operacje: raka żołądka, raka przełyku, czerniaka, guzów wątroby i trzustki. Oddział wykonuje zabiegi laparoskopowe okrężnicy i odbytnicy, a także operacje techniką TEM - endoskopowe resekcje małych guzów oraz HIPEC i termoablacje w leczeniu zaawansowanych raków jelita grubego z przerzutami do otrzewnej i/lub wątroby.

Oddział Kliniczny Chirurgii Klatki Piersiowej i Nowotworów

Zajmuje się przede wszystkim leczeniem raka płuca, a także przerzutów nowotworowych do płuc. Przeprowadza też diagnostykę inwazyjną guzów klatki piersiowej oraz węzłów chłonnych śródpiersia. Stosuje małoinwazyjne techniki leczenia, przeprowadza też operację usunięcia płata płucnego techniką VATS.

Oddział Kliniczny Ginekologii Onkologicznej

Zajmuje się leczeniem chirurgicznym nowotworów złośliwych kobiecych narządów płciowych: raka jajnika, raka endometrium, raka szyjki macicy, raka sromu i raka pochwy.

Oddział Kliniczny Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej

Zajmuje się kompleksowym leczeniem raka piersi, specjalizując się w operacjach oszczędzających. Prowadzi diagnostykę w ramach tzw. pracowni Breast Unit.

Oddział Kliniczny Urologii Onkologicznej

Specjalizuje się w leczeniu nowotworów gruczołu krokowego. Rocznie przeprowadza prawie 220 zabiegów tego narządu, również metodą laparoskopową. Szpital jako jedyny w Polsce przeprowadza precyzyjną diagnostykę gruczołu krokowego tzw. mapingową biopsję. Jako jeden z nielicznych dysponuje nanoknife - urządzeniem do małoinwazyjnego leczenia trzustki, nerek, stercza i wątroby. Zajmuje się też m.in. wszczepianiem protez moczowodów, leczeniem dopęcherzowym nowotworów pęcherza moczowego, przeprowadza selektywną embolizację guzów nerek, częściową nefrektomię oraz termoablację.

Oddział Chemioterapii

Prowadzi systemowe leczenie chorób nowotworowych – chemioterapię, immunoterapię oraz leczenie ukierunkowane molekularnie (celowane).

Oddział Kliniczny Onkologii

Zajmuje się leczeniem wszystkich nowotworów kwalifikujących się do chemioterapii. Specjalizuje się w leczeniu raka piersi, raka płuca i nowotworów układu moczopłciowego. Ma duże doświadczenie w terapii czerniaka złośliwego, chłoniaków T komórkowych oraz chłoniaków skóry. Bierze udział w międzynarodowych badaniach klinicznych.

Oddział Kliniczny Radioterapii

Zajmuje się radioterapią wszystkich nowotworów, w których wykorzystuje się leczenie promieniami. Szpital dysponuje 8 nowoczesnymi aparatami do napromieniania i wykorzystuje najbardziej precyzyjne techniki leczenia, m.in. radioterapię stereotaktyczną, radioterapię bramkowaną i sterowaną obrazem. Pozwala to na napromienianie guzów nie przekraczających nawet kilku milimetrów. Do radioterapii prostaty stosowane są złote znaczniki, które zwiększają precyzję leczenia. Do planowania radioterapii wykorzystywane są najnowocześniejsze metody diagnostyczne: PET/CT i PET/MR oraz tomografia komputerowa z użyciem 64-rzędowego skanera. Radioterapia jest prowadzona w warunkach ambulatoryjnych oraz szpitalnych. Szpital oferuje też swoim pacjentom bezpłatne zakwaterowanie w kilku-gwiazdkowych hotelach z całodniowym wyżywieniem.

Oddział Kliniczny Brachyterapii

Personel medyczny

Pokaż personel wg. specjalizacji:

Pokaż oceny dot. pacjentów leczonych z powodu:

Oceny z komentarzami (79)

Pacjent

(5.0)
22 dni temu
Szybka diagnoza, dobra organizacja, bez niepotrzebnego przeciągania leczenia, dobre warunki "bytowe" dla pacjentów, uprzejmy personel pomocniczy i administracyjny. Czuje się, że pacjent i jego choroba są najważniejsze. Nie jestem robotem, leczyłam się w szpitalu od października 2019 do marca 2020
Czytaj dalej

Pacjent

(5.0)
2 miesiące temu
Fachowo szybko od badań w Poliklinice po zabieg w szpitalu.
Czytaj dalej

Pacjent

(5.0)
2 miesiące temu
Jest to bardzo dobry szpital, z jeszcze lepszą Kadra i średnim personelem medycznym w Bydgoszczy oraz jego filii we Włocławku,Życzę dalszych sukcesów zawodowych i spokoju w Waszym życiu prywatnym.Wdzięczny pacjent z Włocławka Jan M.30.01.2020.
Czytaj dalej
Pokaż więcej

Wszystkie oceny (464)

Osoba towarzysząca

(5.0)
miesiąc temu

Pacjent

(5.0)
miesiąc temu

Pacjent

(5.0)
2 miesiące temu
Pokaż więcej