Menu
Aktualne informacje o dostępie do świadczeń zdrowotnych w sytuacji epidemiologicznej znajdują się na stronach ośrodków.
4.0
(5 ocen)
z ostatnich 365 dni

Katedra i Klinika Onkologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

Szamarzewskiego 82/84, Poznań

100% pacjentów poleca tę placówkę

Oceny szczegółowe

Liczba ocen w ostatnich 365 dniach: 5

Całkowita liczba ocen: 240

pokaż więcej

Więcej informacji

Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego
tel. centrala: 61 854 90 00
Oddział Chemioterapii: nr tel.: 61 8549 079
Oddział Chirurgii Onkologicznej: nr tel.: 61 8549 077
Oddział Ginekologii Onkologicznej: nr tel.: 61 8549 078
Oddział Pulmonologii, Alergologii i Onkologii Pulmonologicznej: tel. : 61 8 549 782
Oddział Hematologii II piętro: tel.: 61 8549 567
Oddział Hematologii III piętro: tel. : 61 8549 568

Oddział Chemioterapii

Zajmuje się leczeniem nowotworów złośliwych, m.in.: raka piersi (w tym nowotworów u kobiet w młodym wieku i związanych z ciążą), nowotworów przewodu pokarmowego, raka płuca i klatki piersiowej, chorób nowotworowych układu moczowo-płciowego, mięsaków tkanek miękkich i kości. Stosuje leczenie chemioterapią, immunoterapią, hormonoterapią oraz leczenie celowane. Na oddziale znajdują się 23 łóżka dla chorych, w salach 1-3-osobowych, z oddzielnymi łazienkami. Szpital prowadzi też hospitalizacje jednodniowe, w ramach których leczonych jest ok. 40 pacjentów dziennie. Miesięcznie na oddziale jest leczonych ponad 500 osób.

Oddział Chirurgii Onkologicznej

Specjalizuje się szczególnie w leczeniu operacyjnym raka piersi. W ramach oddziału funkcjonuje Interdyscyplinarny Zespoł ds. Raka Piersi, który podejmuje wszelkie decyzje terapeutyczne. Oddział przeprowadza też operacje rekonstrukcyjne, które traktowane są jako element kompleksowego leczenia raka piersi. Ponadto, na oddziale odbywają się operacje nowotworów tarczycy, skóry, wargi, tkanek miękkich, jelita grubego oraz układu chłonnego.

Oddział Ginekologii Onkologicznej

Zajmuje się kompleksowym leczeniem nowotworów narządu rodnego, w tym nowotworów jajnika, trzonu i szyjki macicy. Przeprowadza też zabiegi redukujące ryzyko w przypadku osób z wysokim ryzykiem występowania nowotworów, a także zabiegi w zakresie ginekologii ogólnej. Stosuje chemioterapię systemową oraz dootrzewnową.

Personel medyczny

Pokaż personel wg. specjalizacji:

Pokaż oceny dot. pacjentów leczonych z powodu:

Oceny z komentarzami (16)

Pacjent

(5.0)
18 dni temu
Profesjonalna opieka lekarska,życzliwość zrozumienie obaw i lęków pacjentów, okazanie szacunku chorym i ich rodzinom, dobre alternatywy leczenia, opisuję oddział II Hematologii i transplantacji szpiku, cudowni lekarze.
Czytaj dalej

Pacjent

(4.9)
rok temu
Z całego serca dziękuję całemu zespołowi lekarzy i wszystkim pielęgniarką a w szczególności pani profesor Sylwii Grodeckiej- Gazdeckiej.Fantastyczny oddział gdzie chory czuje się dobrze i bezpiecznie.Otoczony jest życzliwością , cierpliwością ,dobrym słowem.Traktowany jest w sposób godny.Dziękuję z całego serca.Ewa
Czytaj dalej

Pacjent

(4.6)
2 lata temu
Szczerze polecam. Personel na najwyższym poziomie kompetencji i kultury. Trochę brakuje najnowocześniejszej aparatury, rezonans itp ... . Jedyny minus to brak miejsc parkingowych. Szukanie miejsca dla samochodu to koszmar. A miasto jeszcze utrudnia stawiając zakazy parkowania, różnego rodzaju bezsensowne słupki,barierki zabierające miejsca parkingowe i do tego bezlitosna straż miejska żerująca na pacjentach. Wielkie dzięki panie prezydencie Poznania ! :-(
Czytaj dalej
Pokaż więcej

Wszystkie oceny (224)

Pacjent

(4.6)
5 miesięcy temu

Osoba towarzysząca

(1.0)
9 miesięcy temu

Pacjent

(4.9)
10 miesięcy temu
Pokaż więcej