Menu
Aktualne informacje o dostępie do świadczeń zdrowotnych w sytuacji epidemiologicznej znajdują się na stronach ośrodków.
4.2
(4 oceny)
z ostatnich 365 dni

Zagłębiowskie Centrum Onkologii

Szpitalna 13, Dąbrowa Górnicza

100% pacjentów poleca tę placówkę

Oceny szczegółowe

Liczba ocen w ostatnich 365 dniach: 4

Całkowita liczba ocen: 4

pokaż więcej

Więcej informacji

Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza

tel.: 032 262 32 75,
tel.: 032 262 32 76,
tel.: 032 262 32 77

W Zagłębiowskim Centrum Onkologii pacjenci mogą liczyć na pełną kompleksowość, od diagnostyki poprzez leczenie do opieki długoterminowej. W ośrodku funkcjonuje 19 specjalistycznych oddziałów, w tym:

  • Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej - Przeprowadza operacje onkologiczne z zakresu chirurgii jamy brzusznej i chirurgii gruczołu piersiowego.
  • Oddział Chirurgii Onkologicznej - Specjalizuje się w leczeniu chirurgicznym raka piersi (wykonuje również rekonstrukcje, leczenie oszczędzające metodami onkoplastycznymi, biopsję węzłów wartowniczych, limfadenektomię pachową), raka odbytnicy i innych nowotworów jelita grubego (w części przypadków metodą laparoskopową) oraz czerniaka (wykonuje procedurę węzła wartowniczego wraz z późniejszą ewentualną limfadenektomią).
  • Oddział Onkologii Klinicznej - Zajmuje się leczeniem chorych w różnym stopniu zaawansowania choroby nowotworowej, szczególnie z nowotworami przewodu pokarmowego (w tym raka żołądka, dróg żółciowych i jelita grubego), raka piersi, raka płuca i raka narządu rodnego. Prowadzi chemioterapię i hormonoterapię, a także badania kliniczne nowych leków. Dysponuje czepkiem chłodzącym zapobiegającym utracie włosów w trakcie chemioterapii.
  • Oddział Radioterapii

Personel medyczny

Pokaż personel wg. specjalizacji:

Pokaż oceny dot. pacjentów leczonych z powodu:

Oceny z komentarzami (1)

Pacjent

(4.6)
10 miesięcy temu
Spędziłam w sumie w tej placówce półtora roku od chemioterapii, operacji do radioterapii teraz jestem pod opieką onkologa również w tym miejscu. Pielęgniarki oddziału chemioterapii i chirurgii to skarb , wyrozumiałe, cierpliwe a przy tym kompetentne. Lekarze - z każda pierdołka można było podejść i podpytać , co zrobić , jak złagodzić skutki uboczne. Otwarci na potrzeby pacjentów - oczywiście w miarę możliwości medycznych pacjenta , nie odczułam "masowego" leczenia pacjenta. Wszystkie badania miałam wykonane w tej placówce, nie musiałam latać i szukać gdzie umówić się szybciej na badanie.
Czytaj dalej

Wszystkie oceny (3)

Pacjent

(4.0)
4 miesiące temu

Pacjent

(4.0)
4 miesiące temu

Pacjent

(4.4)
7 miesięcy temu