Skopiowane! KRS 0000358654 Menu
4.5
(1304 oceny)

#9
Ta placówka zajęła 9 miejsce w Polsce, w konkursie na szpital i lekarza dziesięciolecia ze średnią 4.5 przy 1170 ocenach.
Centrum Onkologii, Szpital im. prof. Franciszka Łukaszczyka

ul. dr Izabeli Romanowskiej 2, Bydgoszcz

94% pacjentów poleca tę placówkę

Oceny szczegółowe

Całkowita liczba ocen: 1304

pokaż więcej

Więcej informacji

https://www.co.bydgoszcz.pl/

Rejestracja (52) 374 31 10

Telefoniczna Informacja Medyczna (52) 37 43 110

Centrala Telefoniczna (52) 374 30 00

 

W szpitalu funkcjonują następujące oddziały:

Oddział Kliniczny Chirurgii Onkologicznej

Największy w Polsce oddział chirurgii onkologicznej specjalizujący się w leczeniu raka jelita grubego tzw. colorectal cancer unit. Rocznie przeprowadza się w nim 500 zabiegów tego odcinka przewodu pokarmowego. Prowadzi też leczenie raka żołądka w oparciu o mapowanie żołądka i układu chłonnego techniką PET-CT FLT, co daje lepsze wyniki leczenia. Ponadto leczy raka przełyku, czerniaka, guzów wątroby i trzustki. Oddział wykonuje zabiegi laparoskopowe okrężnicy i odbytnicy, a także operacje techniką TEM - endoskopowe resekcje małych guzów oraz HIPEC i termoablacje w leczeniu zaawansowanych raków jelita grubego z przerzutami do otrzewnej i/lub wątroby.

Oddział Kliniczny Chirurgii Klatki Piersiowej i Nowotworów

Zajmuje się przede wszystkim leczeniem raka płuca, a także przerzutów nowotworowych do płuc. Przeprowadza też diagnostykę inwazyjną guzów klatki piersiowej oraz węzłów chłonnych śródpiersia. Stosuje małoinwazyjne techniki leczenia, przeprowadza też operację usunięcia płata płucnego techniką VATS.

Oddział Kliniczny Ginekologii Onkologicznej

Zajmuje się leczeniem chirurgicznym nowotworów złośliwych kobiecych narządów płciowych: raka jajnika, raka endometrium, raka szyjki macicy, raka sromu i raka pochwy.

Oddział Kliniczny Nowotworów Piersi i Chirurgii Rekonstrukcyjnej

Zajmuje się kompleksowym leczeniem raka piersi, specjalizując się w operacjach oszczędzających. Prowadzi diagnostykę w ramach tzw. pracowni Breast Unit.

Oddział Kliniczny Urologii Onkologicznej

Specjalizuje się w leczeniu nowotworów gruczołu krokowego. Rocznie przeprowadza prawie 220 zabiegów tego narządu, również metodą laparoskopową. Szpital jako jedyny w Polsce przeprowadza precyzyjną diagnostykę gruczołu krokowego tzw. mapingową biopsję. Jako jeden z nielicznych dysponuje nanoknife - urządzeniem do małoinwazyjnego leczenia trzustki, nerek, stercza i wątroby. Zajmuje się też m.in. wszczepianiem protez moczowodów, leczeniem dopęcherzowym nowotworów pęcherza moczowego, przeprowadza selektywną embolizację guzów nerek, częściową nefrektomię oraz termoablację.

Oddział Chemioterapii

Prowadzi systemowe leczenie chorób nowotworowych – chemioterapię, immunoterapię oraz leczenie ukierunkowane molekularnie (celowane).

Oddział Kliniczny Onkologii

Zajmuje się leczeniem wszystkich nowotworów kwalifikujących się do chemioterapii. Specjalizuje się w leczeniu raka piersi, raka płuca i nowotworów układu moczopłciowego. Ma duże doświadczenie w terapii czerniaka złośliwego, chłoniaków T komórkowych oraz chłoniaków skóry. Bierze udział w międzynarodowych badaniach klinicznych.

Oddział Kliniczny Radioterapii

Zajmuje się radioterapią wszystkich nowotworów, w których wykorzystuje się leczenie promieniami. Szpital dysponuje 8 nowoczesnymi aparatami do napromieniania i wykorzystuje najbardziej precyzyjne techniki leczenia, m.in. radioterapię stereotaktyczną, radioterapię bramkowaną i sterowaną obrazem. Pozwala to na napromienianie guzów nie przekraczających nawet kilku milimetrów. Do radioterapii prostaty stosowane są złote znaczniki, które zwiększają precyzję leczenia. Do planowania radioterapii wykorzystywane są najnowocześniejsze metody diagnostyczne: PET/CT i PET/MR oraz tomografia komputerowa z użyciem 64-rzędowego skanera. Radioterapia jest prowadzona w warunkach ambulatoryjnych oraz szpitalnych. Szpital oferuje też swoim pacjentom bezpłatne zakwaterowanie w kilku-gwiazdkowych hotelach z całodniowym wyżywieniem.

Programy lekowe realizowane w placówce

 • Program lekowy - leczenie pacjentów z przerzutowym gruczolakiem trzustki
 • Program lekowy - leczenie opornej i nawrotowej postaci klasycznego chłoniaka Hodgkina z zastosowaniem niwolumabu
 • Program lekowy - leczenie raka piersi
 • Program lekowy - leczenie zaawansowanego raka jelita grubego
 • Program lekowy - leczenie opornych i nawrotowych postaci chłoniaków CD30+
 • Program lekowy - leczenie mięsaków tkanek miękkich
 • Program lekowy - leczenie zaawansowanego raka żołądka
 • Program lekowy - leczenie nowotworów podścieliska przewodu pokarmowego (GIST)
 • Program lekowy - leczenie przewlekłej białaczki limfocytowej obinutuzumabem
 • Program lekowy - leczenie niedrobnokomórkowego raka płuca
 • Program lekowy - leczenie raka nerki
 • Program lekowy - leczenie chorych na zaawansowanego raka jajnika
 • Program lekowy - leczenie chorych na chłoniaki złośliwe
 • Program lekowy - leczenie raka wątrobowokomórkowego
 • Program lekowy - leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego
 • Program lekowy - leczenie podtrzymujące olaparybem chorych na nawrotowego platynowrażliwego zaawansowanego raka jajnika raka jajowodu lub pierwotnego raka otrzewnej
 • Program lekowy - leczenie chorych na zaawansowanego raka podstawnokomórkowego skóry wismodegibem
 • Program lekowy - leczenie czerniaka skojarzoną terapią dabrafenibem i trametynibem
 • Program lekowy - leczenie czerniaka skóry lub błon śluzowych
 • Program lekowy - leczenie czerniaka skóry
 • Program lekowy - leczenie wysoko zróżnicowanego nowotworu neuroendokrynnego trzustki
 • Program lekowy - leczenie płaskonabłonkowego raka narządów głowy i szyi
 • Program lekowy - leczenie beksarotenem ziarniniaka grzybiastego lub zespołu Sezary'ego

Personel medyczny

Pokaż personel wg. specjalizacji:

Pokaż oceny dot. pacjentów leczonych z powodu:

Oceny z komentarzami (502)

Pacjent

(5.0)
26 dni temu
Byłam pacjentką Centrum Onkologii kilkakrotnie. Pełen profesjonalizm i szacunek dla człowieka.
Czytaj dalej

Osoba towarzysząca

(2.4)
miesiąc temu
Fatalna organizacja, śmiem twierdzić, że spowodowana lekceważącym stosunkiem do pacjenta i jego przedmiotowym traktowaniem. Rejestracja do USG odbywa się jeden raz w tygodniu o określonej godzinie i z limitem miejsc. Tego dnia są też inni pacjenci czekający w kolejce, a jest ich od groma. Dwie czy trzy kolejki, wszyscy się ze sobą wyzywają, czekasz od samego rana, aż Panie z okienka wyspane i najedzone powiedzą Ci, że brak już wolnych miejsc. Nastawianie przeciwko sobie ludzi i walka o miejsce jest po prostu czymś ohydnym. Ta placówka zwie się "Centrum" czyli jak nazwa wskazuje, kompleksową opieką. Tymczasem aby założyć port trzeba jeździć do Nakła, co jest kompletnym zaprzeczeniem słowa "Centrum", bo tak naprawdę połowę rzeczy trzeba załatwiać prywatnie, bo na USG się nie dostaniesz, a żeby założyć port trzeba jeździć do Nakła. Zbiegu się na siebie nakładają, jazdy ustala grafik pod siebie, bieganie w te i wewte. Do tego można by się zgubić, nie na gdzie zaparkować. Jedna pani obsługuje 39 osób, a dwie sobie siedzą, bo nieczynne. Przedmiotowe traktowanie i nastawianie pacjentów przeciwko sobie jest tutaj jednak najgorsze, wręcz obrzydliwe. Ta placówka powinna natychmiast zmienić swój status albo zostać zlikwidowana.
Czytaj dalej

Osoba towarzysząca

(5.0)
miesiąc temu
Świetna placówka, wspaniali lekarze, bardzo dobra opieka...
Czytaj dalej
Pokaż więcej

Wszystkie oceny (802)

Osoba towarzysząca

(1.8)
11 dni temu

Pacjent

(5.0)
19 dni temu

Pacjent

(5.0)
24 dni temu
Pokaż więcej