Menu
4.2
(9 ocen)

Wielkopolskie Centrum Onkologii

ul. Garbary 15, Poznań

Więcej informacji

Centrala: 61 885 05 00, 61 885 05 01
Rejestracja: 061 88-50-557

W szpitalu funkcjonuje:

Oddział Chirurgii Onkologicznej i Ogólnej I

Zajmuje się chirurgią piersi, skóry, tkanki podskórnej, górnego i dolnego odcinka układu pokarmowego oraz chirurgią endokrynologiczną. Rocznie wykonuje ponad 2000 zabiegów operacyjnych i ponad 5000 zabiegów ambulatoryjnych. Przeprowadza klasyczne zabiegi nowotworów piersi jak mastektomia, a także prowadzi leczenie oszczędzające gruczołu piersiowego, leczenie rekonstrukcyjne i odtwórcze. Dysponuje urządzeniem do wykonywania śródoperacyjnej radioterapii podczas leczenia oszczędzającego piersi. Wykonuje resekcję wątroby przy pomocy aparatu CUSA, noża wodnego oraz termoablację przy użyciu urządzenia Cooltip, w przypadku nieoperacyjnych zmian w wątrobie.

Oddział Chirurgii Onkologicznej II

Zajmuje się szczególnie diagnostyką i leczeniem stanów przednowotworowych i nowotworów przewodu pokarmowego, żołądka, jelita grubego, wątroby, nowotworów ściany jamy brzusznej; nowotworów pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych; nowotworów przełyku; nowotworów trzustki; piersi, tarczycy, raka płuc, nowotworów tkanek miękkich i kości, skóry. W pododdziale Chirurgii Jednego Dnia przeprowadza zabiegi takie jak wycięcie nowotworów skóry, biopsje stereotaktyczne, punkcje odbarczające jamy opłucnej i otrzewnowej.

Oddział Chemioterapii

Prowadzi leczenie systemowe chorób nowotworowych: chemioterapia, hormonoterapia, immunoterapia oraz leczenie ukierunkowane molekularnie (celowane). Oddział posiada 33 łóżka, prowadzi też leczenie w trybie jednodniowym.

Oddział Radioterapii i Onkologii Ginekologicznej

Prowadzi chemioterapię, radiochemioterapię oraz leczenie operacyjne nowotworów ginekologicznych. Stosuje metody chirurgii otwartej oraz techniki endoskopowe.

Oddział Ginekologii Operacyjnej, Onkologicznej i Endoskopowej

Zajmuje się leczeniem chirurgicznym oraz systemowym chorych z nowotworami złośliwymi macicy, jajników, jajowodów oraz zewnętrznych narządów płciowych. Większość operacji przeprowadza z użyciem małoinwazyjnych metod endoskopowych.

Klinika Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej

Prowadzi leczenie stanów przednowotworowych i nowotworów jamy ustnej, gardła, krtani, nosa, zatok przynosowych, skóry okolicy głowy i szyi, guzów mózgu oraz pierwotnych i przerzutowych zmian w obrębie szyi. Leczenie operacyjne łączone jest z zabiegami rekonstrukcyjnymi.

- Oddział Radioterapii Onkologicznej I
- Oddział Radioterapii Onkologicznej II
- Oddział Radioterapii Onkologicznej III

Oceny szczegółowe

Liczba ocen w ostatnich 365 dniach: 9

Całkowita liczba ocen: 325

pokaż więcej

Pokaż oceny dot. pacjentów leczonych z powodu:

Oceny z komentarzami (45)

Pacjent

(4.7)
7 miesięcy temu
Całą procedura od diagnozy do operacji i potem samo leczenie chemioterapia, radioterapia i brachyterapia były bardo sprawnie przeprowadzone, o wszystkim byłam na bieżąco informowana. Nie zawsze rozumiałam medyczne terminy i określenia i prosiłam o ich przybliżenie i wyjaśnieni przez lekarza prowadzącego. Dostawałam też broszury z opisem leczenia i późniejszą profilaktyką. Na prośbę o spotkanie z dietetykiem, lekarz w tym samym dniu zorganizował spotkanie i mogłam dowiedzieć się w jaki sposób wspomóc się odpowiednia dietą i zejść z wagi (otyłość brzuszna) oraz jakich produktów się wystrzegać w diecie.
Czytaj dalej

Pacjent

(5.0)
rok temu
Super ośrodek, możliwa nawet rejastracja telefoniczna, co w wojewódzkim szpitalu specjalistycznym im. Kopernika w Lodzi jest niemożliwe. Personel bardzo pomocny, uprzejmy. Organizacja pracy płacówki (pacjent w ciągu jednej wizyty wykona MRI, rentgen, USG, etc.) wyposażenie, wiedza lekarzy i pozostałego personelu medycznego zostawiąją pozostałe ośrodki, nawet prywatne daleko w tyle.
Czytaj dalej

Pacjent

(3.4)
rok temu
Zaangażowanie i wiedza personelu na wysokim poziomie. Minus to organizacja przyjęć pacjentów, zagubienie pacjentów - nie jasne procedury przyjęć, szukanie gabinetów, lekarzy. Bardzo mocne obciążenie pracą personelu radioterapii - praca w biegu !!! Mała ilość miejsc parkingowych
Czytaj dalej
Pokaż więcej

Oceny (280)

Pacjent

(4.4)
9 miesięcy temu

Osoba towarzysząca

(2.8)
9 miesięcy temu

Pacjent

(4.5)
10 miesięcy temu
Pokaż więcej