Skopiowane! KRS 0000358654 Menu
4.2
(420 ocen)

Wielkopolskie Centrum Onkologii

ul. Garbary 15, Poznań

95% pacjentów poleca tę placówkę

Oceny szczegółowe

Całkowita liczba ocen: 420

pokaż więcej

Więcej informacji

Centrala: 61 885 05 00
Rejestracja: 061 88-50-557

W szpitalu funkcjonuje:

Oddział Chirurgii Onkologicznej Chorób Piersi

Stanowi podstawową jednostkę odpowiedzialną za funkcjonowanie na terenie Wielkopolskiego Centrum Onkologii wielodyscyplinarnej komórki BCU (Breast Cancer Unit). W ramach BCU specjaliści z zakresu chirurgii onkologicznej, współpracując na każdym etapie diagnostyczno-terapeutycznym ze specjalistami chirurgii plastycznej, radiologii, onkologii klinicznej, radioterapii, patomorfologii, genetyki klinicznej i rehabilitacji zapewniają kompleksową opiekę pacjentom z rakiem piersi. Profil chirurgii gruczołu piersiowego uzupełniają operacje z powodu stanów przednowotworowych i nowotworów łagodnych – atypowe rozrosty przewodowe, płaska atypia nabłonkowa, guzy liściaste, pierś wydzielająca, gruczolakowłókniaki czy przewlekłe stany zapalne piersi.
Oddział poza profilem zabiegowym związanym z rakiem piersi wykonuje się szereg innych procedur operacyjnych. Wśród najczęstszych wymienić należy zabiegi w zakresie gruczołu tarczowego z wykorzystaniem neuromonitoringu (operacje wola, raka tarczycy, limfadenektomie szyjne), leczenie operacyjne czerniaków skóry z biopsją węzła wartowniczego czy limfadenektomią pachową lub biodrowo-pachwinową, operacje raków skóry z ew. plastykami miejscowymi czy wreszcie zabiegi z szeroko pojętej grupy guzów tkanek miękkich.

Oddział Chirurgii Onkologicznej Chorób Przewodu Pokarmowego

Zajmuje się szczególnie diagnostyką i leczeniem stanów przednowotworowych i nowotworów przewodu pokarmowego, żołądka, jelita grubego, wątroby, nowotworów ściany jamy brzusznej; nowotworów pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych; nowotworów przełyku; nowotworów trzustki; piersi, tarczycy, raka płuc, nowotworów tkanek miękkich i kości, skóry. W pododdziale Diagnostyczno-Operacyjnym Jedniodniowym przeprowadza zabiegi takie jak wycięcie nowotworów skóry, biopsje stereotaktyczne, punkcje odbarczające jamy opłucnej i otrzewnowej.

Oddział Onkologii Klinicznej i Immunoonkologii z Pododdziałem Dziennym i Izbą Przyjęć

Prowadzi leczenie systemowe chorób nowotworowych: chemioterapia, hormonoterapia, immunoterapia oraz leczenie ukierunkowane molekularnie (celowane). Oddział posiada 32 łóżka, prowadzi też leczenie w trybie dziennym jednodniowym (18 łóżek).

Oddział Radioterapii i Onkologii Ginekologicznej

Prowadzi chemioterapię, radiochemioterapię oraz leczenie operacyjne nowotworów ginekologicznych. Stosuje metody chirurgii otwartej oraz techniki endoskopowe.

Oddział Ginekologii Operacyjnej, Onkologicznej i Endoskopowej

Zajmuje się leczeniem chirurgicznym oraz systemowym chorych z nowotworami złośliwymi macicy, jajników, jajowodów oraz zewnętrznych narządów płciowych. Większość operacji przeprowadza z użyciem małoinwazyjnych metod endoskopowych.

Klinika Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej

Prowadzi leczenie stanów przednowotworowych i nowotworów jamy ustnej, gardła, krtani, nosa, zatok przynosowych, skóry okolicy głowy i szyi, guzów mózgu oraz pierwotnych i przerzutowych zmian w obrębie szyi. Leczenie operacyjne łączone jest z zabiegami rekonstrukcyjnymi.

- Oddział Radioterapii Onkologicznej I
- Oddział Radioterapii Onkologicznej II
- Oddział Radioterapii Onkologicznej III

Programy lekowe realizowane w placówce

 • Program lekowy - leczenie pacjentów z przerzutowym gruczolakiem trzustki
 • Program lekowy - leczenie raka piersi
 • Program lekowy - leczenie zaawansowanego raka jelita grubego
 • Program lekowy - leczenie mięsaków tkanek miękkich
 • Program lekowy - leczenie zaawansowanego raka żołądka
 • Program lekowy - leczenie nowotworów podścieliska przewodu pokarmowego (GIST)
 • Program lekowy - leczenie chorych na zaawansowanego raka jajnika
 • Program lekowy - leczenie chorych na chłoniaki złośliwe
 • Program lekowy - leczenie raka wątrobowokomórkowego
 • Program lekowy - leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego
 • Program lekowy - leczenie podtrzymujące olaparybem chorych na nawrotowego platynowrażliwego zaawansowanego raka jajnika raka jajowodu lub pierwotnego raka otrzewnej
 • Program lekowy - leczenie czerniaka skojarzoną terapią dabrafenibem i trametynibem
 • Program lekowy - leczenie czerniaka skóry
 • Program lekowy - leczenie płaskonabłonkowego raka narządów głowy i szyi

Personel medyczny

Pokaż personel wg. specjalizacji:

Pokaż oceny dot. pacjentów leczonych z powodu:

Oceny z komentarzami (94)

Pacjent

(1.4)
miesiąc temu
Niestety nie polecam i radzę od razu szukać innej placówki. Przeciąganie terminów to norma. Pacjent nie jest dobrze traktowany a nie daj Boże jak zadaje pytania. Lekarzom się wydaje, że my jesteśmy dla nich a nie odwrotnie.
Czytaj dalej

Pacjent

(3.8)
miesiąc temu
Wszystko było w miarę dobrze, jednak jestem od grudnia po dwóch chemiach pozostawiony sam sobie, żadnych propozycji dalszego leczenia.
Czytaj dalej

Pacjent

(1.2)
miesiąc temu
Miałem okazję leczyć czerniaka. Opieka lekarska to tragedia. Traktuje się pacjentów jak mięso, kolejny przypadek, zero empatii. Bez wyjaśniania i tłumaczenia podano mi dokumenty do podpisania o zgodę na zabieg. Wypisałem się i wybrałem do innego szpitala.
Czytaj dalej
Pokaż więcej

Wszystkie oceny (326)

Pacjent

(5.0)
wczoraj

Pacjent

(5.0)
28 dni temu

Pacjent

(4.8)
miesiąc temu
Pokaż więcej