Rak
Menu
Aktualne informacje o dostępie do świadczeń zdrowotnych w sytuacji epidemiologicznej znajdują się na stronach ośrodków.
4.7
(10 ocen)
z ostatnich 365 dni

Wielkopolskie Centrum Onkologii

ul. Garbary 15, Poznań

100% pacjentów poleca tę placówkę

Oceny szczegółowe

Liczba ocen w ostatnich 365 dniach: 10

Całkowita liczba ocen: 334

pokaż więcej

Więcej informacji

Aktualne informacje w związku z sytuacją epidemiologiczną znajdują się na stronie placówki:

https://wco.pl/2020/03/15/zmiana-organizacji-swiadczen-medycznych-w-zwiazku-z-covid-19/

 

Centrala: 61 885 05 00, 61 885 05 01
Rejestracja: 061 88-50-557

W szpitalu funkcjonuje:

Oddział Chirurgii Onkologicznej i Ogólnej I

Zajmuje się chirurgią piersi, skóry, tkanki podskórnej, górnego i dolnego odcinka układu pokarmowego oraz chirurgią endokrynologiczną. Rocznie wykonuje ponad 2000 zabiegów operacyjnych i ponad 5000 zabiegów ambulatoryjnych. Przeprowadza klasyczne zabiegi nowotworów piersi jak mastektomia, a także prowadzi leczenie oszczędzające gruczołu piersiowego, leczenie rekonstrukcyjne i odtwórcze. Dysponuje urządzeniem do wykonywania śródoperacyjnej radioterapii podczas leczenia oszczędzającego piersi. Wykonuje resekcję wątroby przy pomocy aparatu CUSA, noża wodnego oraz termoablację przy użyciu urządzenia Cooltip, w przypadku nieoperacyjnych zmian w wątrobie.

Oddział Chirurgii Onkologicznej II

Zajmuje się szczególnie diagnostyką i leczeniem stanów przednowotworowych i nowotworów przewodu pokarmowego, żołądka, jelita grubego, wątroby, nowotworów ściany jamy brzusznej; nowotworów pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych; nowotworów przełyku; nowotworów trzustki; piersi, tarczycy, raka płuc, nowotworów tkanek miękkich i kości, skóry. W pododdziale Chirurgii Jednego Dnia przeprowadza zabiegi takie jak wycięcie nowotworów skóry, biopsje stereotaktyczne, punkcje odbarczające jamy opłucnej i otrzewnowej.

Oddział Chemioterapii

Prowadzi leczenie systemowe chorób nowotworowych: chemioterapia, hormonoterapia, immunoterapia oraz leczenie ukierunkowane molekularnie (celowane). Oddział posiada 33 łóżka, prowadzi też leczenie w trybie jednodniowym.

Oddział Radioterapii i Onkologii Ginekologicznej

Prowadzi chemioterapię, radiochemioterapię oraz leczenie operacyjne nowotworów ginekologicznych. Stosuje metody chirurgii otwartej oraz techniki endoskopowe.

Oddział Ginekologii Operacyjnej, Onkologicznej i Endoskopowej

Zajmuje się leczeniem chirurgicznym oraz systemowym chorych z nowotworami złośliwymi macicy, jajników, jajowodów oraz zewnętrznych narządów płciowych. Większość operacji przeprowadza z użyciem małoinwazyjnych metod endoskopowych.

Klinika Chirurgii Głowy, Szyi i Onkologii Laryngologicznej

Prowadzi leczenie stanów przednowotworowych i nowotworów jamy ustnej, gardła, krtani, nosa, zatok przynosowych, skóry okolicy głowy i szyi, guzów mózgu oraz pierwotnych i przerzutowych zmian w obrębie szyi. Leczenie operacyjne łączone jest z zabiegami rekonstrukcyjnymi.

- Oddział Radioterapii Onkologicznej I
- Oddział Radioterapii Onkologicznej II
- Oddział Radioterapii Onkologicznej III

Personel medyczny

Pokaż personel wg. specjalizacji:

Pokaż oceny dot. pacjentów leczonych z powodu:

Oceny z komentarzami (50)

Osoba towarzysząca

(5.0)
5 dni temu
Trafne diagnozy, konkretne i szybkie decyzje, skuteczne leczenie profesjonalna kontrola
Czytaj dalej

Pacjent

(4.6)
5 dni temu
Ja byłam na oddziale ginekologii, miałam chemię, radioterapie i brachyterapie, wszyscy byli mili, uprzejmi i wyrozumiali. Dziękuję lekarzą i pielęgniarką za pomoc. Polecam
Czytaj dalej

Pacjent

(5.0)
3 miesiące temu
Mam 36 lat, do WCO trafiłam 4 kwietnia 2019 roku, z założona kartą Dilo (szybka ścieżka onkologiczna. 9 maja dostałam pełną diagnozę (złośliwy, miejscowo zaawansowany rak piersi) na wizycie lekarskiej, po wcześniejszych badaniach mammografii z usg, biopsji cienko i gruboigłowej. Kolejne badania potrzebne do zebrania się konsylium lekarskiego w mojej sprawie zrobiłam w WCO w ciągu dwóch dni! Półroczną chemioterapię rozpoczęłam pod koniec maja. Trafiłam do młodej, ambitnej lekarki Joanny Kufel-Grabowskiej, która na pierwszej wizycie przed chemią poinformowała mnie o planie leczenia: chemii, operacji, radioterapii i hormonoterapii, plan 5-10 letni. Pani Doktor bardzo profesjonalna, zależy jej na skutecznym wyleczeniu pacjentek, szczególnie młodych. Jest wrażliwa na ich ewentualne plany rodzicielskie (nie mam dzieci i Pani Doktor błyskawicznie umówiła mnie na konsultację z jednym z lepszych specjalistów od in vitro w Poznaniu, u którego na wizycie byłam z mężem już następnego dnia i to na NFZ). Całość leczenia przebiegała i wciąż przebiega sprawnie. I ważna rzecz: nie jestem z Poznania, mieszkam tu od 5 lat, nie mam żadnych znajomości, w WCO byłam po prostu kolejną pacjentką, kolejnym numerkiem a nie jestem gorzej lub wolniej leczona niż pacjentki które "znają" lekarzy. To na co trzeba wziąć poprawkę decydując się na diagnostykę lub leczenie w WCO to kolejki do poradni i na badania, na wizytę u mojej lekarki rezerwuję sobie czasem i pół dnia, bo wiem że 2 godziny poczekam na pewno a może i dłużej. Nie mam o to pretensji bo widzę jakie tłumy przewalają się codziennie przez WCO, wszyscy lekarze w tym ośrodku pędzą z językami na brodzie, ale mimo to udaje im się dobrze leczyć:-)
Czytaj dalej
Pokaż więcej

Wszystkie oceny (284)

Pacjent

(5.0)
wczoraj

Pacjent

(5.0)
6 dni temu

Pacjent

(4.0)
3 miesiące temu
Pokaż więcej