Skopiowane! KRS 0000358654 Menu
4.6
(10 ocen)

Zagłębiowskie Centrum Onkologii Szpital Specjalistyczny im. Starkiewicza

Szpitalna 13, Dąbrowa Górnicza

100% pacjentów poleca tę placówkę

Oceny szczegółowe

Całkowita liczba ocen: 10

pokaż więcej

Więcej informacji

Szpital Specjalistyczny im. Sz. Starkiewicza

tel.: 032 262 32 75,
tel.: 032 262 32 76,
tel.: 032 262 32 77

W Zagłębiowskim Centrum Onkologii pacjenci mogą liczyć na pełną kompleksowość, od diagnostyki poprzez leczenie do opieki długoterminowej. W ośrodku funkcjonuje 19 specjalistycznych oddziałów, w tym:

 • Oddział Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej - Przeprowadza operacje onkologiczne z zakresu chirurgii jamy brzusznej i chirurgii gruczołu piersiowego.
 • Oddział Chirurgii Onkologicznej - Specjalizuje się w leczeniu chirurgicznym raka piersi (wykonuje również rekonstrukcje, leczenie oszczędzające metodami onkoplastycznymi, biopsję węzłów wartowniczych, limfadenektomię pachową), raka odbytnicy i innych nowotworów jelita grubego (w części przypadków metodą laparoskopową) oraz czerniaka (wykonuje procedurę węzła wartowniczego wraz z późniejszą ewentualną limfadenektomią).
 • Oddział Onkologii Klinicznej - Zajmuje się leczeniem chorych w różnym stopniu zaawansowania choroby nowotworowej, szczególnie z nowotworami przewodu pokarmowego (w tym raka żołądka, dróg żółciowych i jelita grubego), raka piersi, raka płuca i raka narządu rodnego. Prowadzi chemioterapię i hormonoterapię, a także badania kliniczne nowych leków. Dysponuje czepkiem chłodzącym zapobiegającym utracie włosów w trakcie chemioterapii.
 • Oddział Radioterapii

Programy lekowe realizowane w placówce

 • Program lekowy - piksantron w leczeniu chłoniaków złośliwych
 • Program lekowy - ibrutynib w leczeniu chorych na przewlekłą białaczkę limfocytową
 • Program lekowy - leczenie raka piersi
 • Program lekowy - leczenie zaawansowanego raka jelita grubego
 • Program lekowy - leczenie mięsaków tkanek miękkich
 • Program lekowy - leczenie niedrobnokomórkowego raka płuca
 • Program lekowy - leczenie chorych na zaawansowanego raka jajnika
 • Program lekowy - leczenie opornego na kastrację raka gruczołu krokowego
 • Program lekowy - leczenie podtrzymujące olaparybem chorych na nawrotowego platynowrażliwego zaawansowanego raka jajnika raka jajowodu lub pierwotnego raka otrzewnej

Personel medyczny

Pokaż personel wg. specjalizacji:

Pokaż oceny dot. pacjentów leczonych z powodu:

Oceny z komentarzami (2)

Pacjent

(5.0)
2 lata temu
Szpital przyjazny pacjentowi, bardzo dobra opieka lekarska i pielęgniarska oraz całej załogi. Cieszę się że trafiłam akurat do tej placówki.Lżej było mi to wszystko przeżyć.
Czytaj dalej

Pacjent

(4.6)
4 lata temu
Spędziłam w sumie w tej placówce półtora roku od chemioterapii, operacji do radioterapii teraz jestem pod opieką onkologa również w tym miejscu. Pielęgniarki oddziału chemioterapii i chirurgii to skarb , wyrozumiałe, cierpliwe a przy tym kompetentne. Lekarze - z każda pierdołka można było podejść i podpytać , co zrobić , jak złagodzić skutki uboczne. Otwarci na potrzeby pacjentów - oczywiście w miarę możliwości medycznych pacjenta , nie odczułam "masowego" leczenia pacjenta. Wszystkie badania miałam wykonane w tej placówce, nie musiałam latać i szukać gdzie umówić się szybciej na badanie.
Czytaj dalej

Wszystkie oceny (8)

Pacjent

(4.8)
rok temu

Osoba towarzysząca

(4.6)
rok temu

Osoba towarzysząca

(5.0)
2 lata temu
Pokaż więcej