Skopiowane! KRS 0000358654 Menu
4.9
(16 ocen)

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej

Terebelska 57-65, Biała Podlaska

94% pacjentów poleca tę placówkę

Oceny szczegółowe

Całkowita liczba ocen: 16

pokaż więcej

Więcej informacji

Rejestracja: 83 414 71 70

 Oddział Onkologiczny posiada 26 łóżek (9 sal, 3 izolatki). Pacjenci z chorobami nowotworowymi (guzami litymi i nowotworami krwi) diagnozowani są i leczeni według zaleceń Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej.     

Oddział Onkologiczny prowadzi chemioterapię i immunoterapię nowotworów piersi, płuc, nowotworów przewodu pokarmowego, w tym przełyku, żołądka, jelita grubego, trzustki, nowotworów układu moczowo-płciowego (rak nerki, gruczołu krokowego, pęcherza moczowego, nowotwory jąder), nowotworów głowy i szyi, nowotworów narządu rodnego oraz nowotworów hematologicznych (białaczki, chłoniaki, szpiczak). Opieką objęci są także chorzy kierowani z ośrodków o wyższej referencyjności do kontynuacji chemioterapii oraz pacjenci z powikłaniami leczenia onkologicznego lub wymagający opieki paliatywnej.

W Oddziale wykonywane są także zabiegi diagnostyczne i lecznicze, jak np.: biopsja i trepanobiopsja szpiku, punkcje jam ciała, biopsje diagnostyczne, nakłucie lędźwiowe z podaniem cytostatyków czy zakładanie portów naczyniowych do podawania chemioterapii.

Programy lekowe realizowane w placówce

  • Program lekowy - leczenie chorych na opornego lub nawrotowego szpiczaka plazmocytowego
  • Program lekowy - leczenie pacjentów z przerzutowym gruczolakiem trzustki
  • Program lekowy - ibrutynib w leczeniu chorych na przewlekłą białaczkę limfocytową
  • Program lekowy - leczenie chorych na przewlekłą białaczkę szpikową
  • Program lekowy - leczenie chorych na przewlekłą białaczkę limfocytową wenetolaksem lub wenetolaksem w skojarzeniu z rytuksymabem

Personel medyczny

Pokaż personel wg. specjalizacji:

Pokaż oceny dot. pacjentów leczonych z powodu:

Oceny z komentarzami (5)

Osoba towarzysząca

(5.0)
4 miesiące temu
Zarówno leczenie jak i komfort pobytu na bardzo wysokim poziomie.
Czytaj dalej

Osoba towarzysząca

(4.8)
4 miesiące temu
Warunki bardzo dobre, pokoje 1-2 osobowe z darmowym telewizorem, czajnikiem elektrycznym, lodówka i łazienką z prysznicem. Bardzo czysto, jedzenie również dobre jak na Szpital. Na śniadanie zawsze mleczne, 3 kromki chleba z ziarnami, masło, sałata wędlina 2 plasterki szybki, plasterek sera lub pasta, pomidor i herbata. Do obiadu zawsze dodawany jest owoc np. banan, gruszka, jabłko itd., herbata lub kompot bez ograniczeń, kolacja też ok. Często nowo przyjęci pacjenci zakazują się na obiad, gdy jadą na badania do innego miasta pakowane są im kanapki przez Szpital przed wyjazdem gdyby tam nie dostali posiłku, personel również miły. W sali gdzie podawana jest chemioterapia podawane są darmowe Nutridrinki pacjentom, na chirurgii również, w dniu chorego pacjenci dostali wydrukowane kartki z życzeniami zdrowia i symboliczną herbatką owocową od Szpitala, chyba jest klimatyzacja w pokojach, w zimie ciepło, personel ogólnie ok.
Czytaj dalej

Pacjent

(4.4)
4 miesiące temu
Hematologia jest komfortowa,życzliwy i empatyczny personel oraz smaczne i obfite wyżywienie
Czytaj dalej
Pokaż więcej

Wszystkie oceny (11)

Osoba towarzysząca

(5.0)
miesiąc temu

Pacjent

(5.0)
4 miesiące temu

Osoba towarzysząca

(5.0)
4 miesiące temu
Pokaż więcej